در حال بارگذاری ...
 • دهبانی پور:

  خرده  فرهنگ های مثبت را تقویت کنید

  به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد،، رضا دهبانی پور در نشستی با اهالی فرهنگ، هنر، رسانه، اساتید دانشگاه و معتمدین شهرستان بهمئی دیدار و گفت و گو کرد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در دیدار اصحاب فرهنگ و هنر بهمئی با تاکید بر لزوم پرهیز از افراط و تفریط در کار هنری، گفت:همین افراطی گری ها باعث شد تا دور پاسارگاد سیم خاردار بکشند.

   به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد،، رضا دهبانی پور در نشستی با اهالی فرهنگ، هنر، رسانه، اساتید دانشگاه و معتمدین شهرستان بهمئی دیدار و گفت و گو کرد.

   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در دیدار اصحاب فرهنگ و هنر بهمئی با تاکید بر لزوم پرهیز از افراط و تفریط در کار هنری، گفت: همین افراطی گری ها باعث شد تا دور پاسارگاد سیم خاردار بکشند.

  ایشان با تبریک میلاد پیامبر(ص)گفت: اگر به عنوان یک دغدغه مند در حوزه فرهنگ متخلق به اخلاق باشیم، آنگاه هنر ما در خدمت به جامعه موثر است.

  وی با بیان اینکه دیار ما فرهنگ دیرینه دارد، افزود: باید برخی مسائل را  که در فرهنگ ما مذموم هستند کنار بزنیم و خرده فرهنگ های مثبت را تقویت کنیم.

  دهبانی پور گفت: از این منظر که پیشینیان بنده افتخار آفرین بودند، افتخار می کنم هر جا باشم به خود ببالم و به افتخار اعلام کنم که زاده بهمئی هستم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در همه مناطق استان چنین نشست های هم اندیشی داریم، گفت: این نشست ها برای تبیین برنامه های فرهنگی و ارائه راهکارهای اجرای بهتر برنامه ها در راستای توسعه فرهنگی منطقه می باشد.

  دهبانی پور با اشاره به اینکه تنها یک هفتم از بودجه فرهنگی کشور عاید وزارت ارشاد می شود، گفت: این مبلغ کم است اما بنده از زمان ورود همین مبلغ ناچیز را بین مناطق مختلف استان تقسیم کردم تا همه از این سرانه فرهنگی بهره مند شوند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت:ما باید پیشکسوتان در همه حوزه های فرهنگی و هنری را احترام کنیم و در کنار آنها افراد جوان هنرمند پرروش دهیم.

  دهبانی پور تصریح کرد: اگر بستری فراهم شود تا استعدادهای جوانان ما در عرصه های مختلف فرهنگی- هنری شکوفا شود در کنار ادای احترام به پیشکسوتان رسمی پسندیده و قابل قبول است.

  وی افزود:دلم می خواهد بدون اینکه فریاد بکشید و از فریاد شما حاشیه ایجاد شود، به شما کمک شود اما باید حمایت ها در چارچوب قانون باشد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شاهنامه هم به این دلیل که محتوای آن فنی است باید دیده شود، بنده با کمال افتخار زمینه را برای تاسیس انجمن شاهنامه خوانی در بهمئی ایجاد کردم اما این انجمن نباید خود را جدا از اداره فرهنگ و ارشاد ببیند.

  دهبانی پور گفت:مملکت ما دینی است و دغدغه دین و مذهب دارند ؛حاشیه سازی نکنید و  شاهنامه را آنگونه که هست معرفی کنید، نه مقابل دین و مبانی دینی مردم.

   وی با بیان اینکه بنده شخصی افراطی نیستم، افزود: یک وقت خون سیاوش را مقابل خون امام حسین(ع) قرار ندهید، افراط نکنید.

  دهبانی پور با اشاره به پیامدهای بد افراطی گری در کم رنگ شدن بخشی از فرهنگ در جامعه، گفت: اگر اتفاقاتی که در پاسارگاد نمی افتد، امروز سیم خاردار دور آن نمی کشیدند ؛عده ای در پاسارگاد زانو زدند و به نوعی بت پرستی کردند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سیستم فرهنگ و ارشاد سیستم آموزش محور است.

  وی ادامه داد: نیروهای که به صورت قراردادی وارد سیستم ارشاد شدند، نیرویی نیستند که بتوانند بار فرهنگ را به دوش بکشند و این را هم میدانم که افراد فعال حوزه های فرهنگی و هنری حق استخدام شدن در ارشاد را دارند اما با وضعیت فعلی نمی توان کاری برای آنها کرد.

  دهبانی پور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: برای بهره مندی مناطق محروم استان از نمایش فیلم های روز کشور، به زودی دو سالن سینما برای شهرستانهای بهمئی و دنا تاسیس می کنیم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه باید انجمن های فرهنگی- هنری قانونی باشند، افزود: من موجودیت شما را در هیچ انجمنی انکار نمی کنم اما اگر یک انجمن در سامانه ثبت اسناد کشور ثبت شد، منِ ارشاد وظیفه دارم حمایت مالی کنم، بنابراین به سمت ثبت انجمن ها بروید.

   
  مطالب مرتبط

  با معرفی برگزیدگان

هفتمین جشنواره ملی آیین های نمایشی رضوی در یاسوج به ایستگاه پایانی رسید
  با معرفی برگزیدگان

  هفتمین جشنواره ملی آیین های نمایشی رضوی در یاسوج به ایستگاه پایانی رسید

  آیین اختتامیه  هفتمین جشنواره آیین های نمایشی رضوی، یکم مردادماه با حضور استاندار ،  مدیران کل و مسئولین ادارات و نهادها و هنرمندان نمایش استان های شرکت کننده،  در سالن هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

  |

  پس از برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری

زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویر احمد مشخص شد
  پس از برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری

  زمان برگزاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویر احمد مشخص شد

  شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل جلسه داد. در این نشست در خصوص نحوه برگزاری جشنواره، انتخاب دبیر، زمان برگزاری جشنواره، نحوه حمایت از گروه‌های منتخب و مسائل و مشکلات جشنواره بحث و تبادل نظر شد و زمان ...

  |

  اجرای تعزیه در ایام محرم

تعزیه شهادت حضرت علی اکبر«ع»در شهر دوگنبدان با اجرای گروه ه تعزیه جوانان بنی هاشم «ع»
  اجرای تعزیه در ایام محرم

  تعزیه شهادت حضرت علی اکبر«ع»در شهر دوگنبدان با اجرای گروه ه تعزیه جوانان بنی هاشم «ع»

  تعزیه شهادت حضرت علی اکبر«ع»در شهرستان گچساران به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد، نمایش تعزیه خوانی در بوستان شهدای گمنام گچساران از هفتم تا دهم محرم اجرا می شود.

  |

  نظرات کاربران