در حال بارگذاری ...
 • رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه خبرداد:

  اولین جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی قرآن و عترت در شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود

  شهرستان کهگیلویه میزبان برگزاری اولین جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی،« قران و عترت» در اسفند ماه جاری است.

  به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت: با هدف ترویج هنر دینی و قرآنی و استفاده از ظرفیت تئاتر خیابانی در گسترش و تبین مفاهیم دینی و آموزههای قرآنی و جهت ایجاد بستری مناسب برای ارائه توانمندی‌ ها و کشف استعداد های  برگزاری تئاتر دینی جشنواره تئاتر خیابانی قرآنی و در شهرستان کهگیلویه  برگزار می‌شود.

  کاظمی جو افزود: این جشنواره در بخش تئاتر خیابانی و با موضوعات قصص قرآن، سرگذشت پیامبران و امامان معصوم، امربه معروف و نهی از منکر، ترویج اقامه نماز، احکام اولیه و ثانویه، تقریب مذاهب و انتظار امام عصر (عج) برگزار می شود.

  وی اضافه کرد:با توجه به پتانسیل موجود بین هنرمندان نمایش در استان انتظار داریم آثار فاخری در این زمینه به دبیرخانه جشنواره راه پیدا کند.

  کاظمی جو  خاطر نشان کرد:حداقل زمان نمایشهای خیابانی، ۲۰ دقیقه و نمایشهای شرکت کرده در جشنواره های گذشته نیز بلا مانع است و متقاضیان باید سه نسخه لوح فشرده با کیفیت مناسب به همراه خلاصه نمایش و لیست اعضای گروه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

  وی در پایان عنوان کرد:هنرمندان استان تا ١٠ بهمن  ۱۳۹۶ مهلت دارند آثار خود را به نشانی دهدشت -خیابان مذکور پارسی اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه ارسال کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با تلفن دبیرخانه ٠٧٤٣٢٢٦٩٤٨٤ تماس گیرند.

  به نا بر همین گزارش، برنامه‌های مختلف هفته قرآن و عترت از 2 لغایت ۹ اسفند‌ماه امسال برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  دبیر خانه جشنواره سراسری آیین‌های نمایشی رضوی 97 یاسوج اعلام کرد

  مهلت ارسال آثار برای شرکت کنندگان جشنواره  سراسری آیین های نمایشی رضوی تمدید شد

  مسئول دبیرخانه جشنواره سراسری آیین‌های نمایشی رضوی در استان گفت:  مهلت ارسال آثار برای شرکت کنندگان جشنواره  سراسری آیین های نمایشی رضوی تا 10تیرماه 1397 تمدید شد و بازبینی آثار در تاریخ 17 تیرماه اعلام می شود.

  |

  نشست بررسی مشکلات انجمنهای فرهنگی وهنری شهرستان بهمئی برگزار شد

  نشست بررسی مشکلات انجمنهای فرهنگی وهنری شهرستان بهمئی برگزار شد

  روسای انجمن های فرهنگی وهنری شهرستان بهمئی با حضور خوب پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی ، درد دل و مشکلات خود را بیان کردندو رئیس هر یک از انجمن ها به ایراد سخن پرداخت و مشکلات و راهکارهای خود را بیان کردند.

  |

  توسط گروه «ونوس»

«به حرمت قرآن» در جشنواره تئاتر خیابانی شهرستان کهگیلویه اجرا می‌شود
  توسط گروه «ونوس»

  «به حرمت قرآن» در جشنواره تئاتر خیابانی شهرستان کهگیلویه اجرا می‌شود

  نمایش «به حرمت قرآن» به نویسندگی و کارگردانی «فردین یزدانی اصل» کاری از گروه هنری «ونوس» جهت شرکت در جشنواره «تئاتر خیابانی هفته قرآن و عترت» به میزبانی شهرستان کهگیلویه آماده اجرا است.

  |

  دبیر جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس «یاسوج»خبر داد

هیات داوران بازبین در یاسوج نمایش های برگزیده معلولین را اعلام کردند
  دبیر جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس «یاسوج»خبر داد

  هیات داوران بازبین در یاسوج نمایش های برگزیده معلولین را اعلام کردند

  هیات داوران بازبین ششمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس در یاسوج ، هشتم بهمن ماه  پس از اتمام بازبینی نمایش هادر استان های مختلف، جلسه تشکیل و پس از بحث و تبادل نظر آراء صادره بدون الویت طبق جدول اعلام شد. 

  |

  نظرات کاربران