در حال بارگذاری ...
 • به گزارش از انجمن نمایش

  نمایش «کی شاخ غول رو می شکنه» در گچساران به صحنه رفت

  نمایش کی شاخ غول رو می شکنه به کارگردانی محبوبه موسوی در پلاتو شهید ماندنی زاده به مدت یازده شب اجرا رفت.

  به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد، بر اساس گزارش ارسالی از انجمن هنرهای نمایشی گچساران، نمایش "شهادت حضرت علی اکبر" به نویسندگی و کارگردان: محبوبه موسوی  از 19 تا 29 مردادماه 1398 در پلاتو شهید خلیل ماندنی زاده گچساران میزبان علاقمندان به تئاتر کودک بودند.

  محبوبه موسوی در مورد طرح نمایش " کی شاخ غول رو می شکنه" گفت: کوه بلند کلیمانجارو که روزگاری پر از برف بود برف هایش در حال آب شدن هستند. پس تصمیم می گیرد هر طور شده از جایی برای خودش برف پیدا کند. او ناگهان صدایی می شنود.

  کارگردان نمایش " کی شاخ غول رو می شکنه" در ادامه چنین بیان کرد: صدایی دور که باد با خود آورده، صدای خنده ی بچه ها. این صدای دور در جایی اتفاق افتاده که زرافه ای خال سفید به نام زرفان به خاطر خال های سفیدش نمی تواند هیچ دوستی برای خودش پیدا کند و تنها رفیقش تبلتش است که با آن بازی جنگی انجام می دهد.

  وی گفت: در پارکی که زرافه زندگی می کند گنجشکی هم هست که تمام قصه ها را می خواند. گنجشک به کتابی برمی خورد که داستان کوه کلیمانجارو و یک اسب میله ای است. نویسنده نمایش " کی شاخ غول رو می شکنه" با اشاره به اینکه در این داستان اسب میله ای اسباب بازی با صدای آوازی از خواب هزار ساله بلند می شود، گفت: و زرفان و گنجشک را همراهی می کند برای ورود به قصه ی کوه و در این سفر طولانی آن ها هر بار با داستانی جدید مواجه می شوند که شخصیت آن با پیدا کردن داستان جدید خود و تحویل دادن آن به نویسنده ی کتاب کودکان آینده ی خود را تغییر می دهد.

  موسوی اظهار داشت: زرفان که از قصه ها بیزار است و فقط صدای تبلت توی سرش می شنود با مواجه شدن با قصه های آن ها کم کم صداهای جدیدی می شنود که سرشار از رویاست و همین صداها راه درست را به او نشان می دهند و او سرانجام به عمق قصه ها راه پیدا می کند. در عمق قصه ها آنقدر همه چیز زیباست که دیگر خال های سفیدش را به یاد نمی آورد و خود را همانگونه که هست می پذیرد. در پایان اگرچه که به کوه کلیمانجارو می رسد اما خال هایش را روی تنش می بینیم ...

  بر اساس این گزارش در این نمایش گیلدا دشتی، تارا پشت دار، هانا محمدی، رها گشتاسبی، کارن ظهرابی، ارشام گوهری، آیسا خانزاده، امیر علی حسینی، امیر مسعود حسینی، باران احمدی، بهار قلی زاده، ترنم دهقانی، سایا حسینی، مریم کریمی گله، محمد امین هاشمی،  سوگند هاشمی،   پارسا کاویانی، سیما کریمی دره شوری و جلال الدین نبی زاده بازی کردند.

  سایر عوامل نمایش " کی شاخ غول رو می شکنه" که در تولید این تئاتر کودکانه همکاری داشته اند عبارتند از نویسنده و کارگردان: محبوبه موسوی، مشاور نویسنده: جلال الدین نبی زاده|، موسیقی : صبا ندایی، اجرای موسیقی : محمد حبیبی ، اعظم فرزین، اجرای نور : محبوبه موسوی، طراح دکور و لباس : محبوبه موسوی، اجرای دکور و لباس : شبنم موسوی . امیر فروتن . خانم چریکی . خانم حسینی . ثریا رضاپور و سرپرست گروه جلال الدین نبی زاده هستند.
  نظرات کاربران