در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

تلاش می شود جنبه نمایش تئاتر برای عموم فراهم شود

پیرسبزی با اشاره به اینکه تلاش می شود جنبه نمایش تئاتر برای عموم فراهم شود، گفت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ها برنامه هایی دارند، ولی متاسفانه با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

به گزارش تئاتر کهگیلویه و بویراحمد؛ به نقل از روابط عمومی اداراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد، "محمدعلی پیرسبزی" در نشست با معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار با ارائه گزارشی از وضعیت حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان، گفت: علی رغم مشکلات موجود به ویژه نبود اعتبارات، نمایشگاه بزرگ کتاب استان و سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی به عنوان مهم ترین شورای تصمیم گیر مسائل فرهنگی و عمومی در استان است، گفت: ضرورت دارد با همکاری استاندار، مجموعه استانداری و دستگاه های اجرایی استان نشست های شورا به منظور اتخاد تصمیم های مهم فرهنگی به صورت منظم برگزار شود.

وی در ادامه، هنرمندان را ریزبین، منتقد، صادق و یک رنگ دانست و اضافه کرد: ما نتوانستیم در سبد کالای خانواده کالای فرهنگی پیش بینی کنیم.

پیرسبزی به برگزاری سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر در شهرستان گچساران اشاره کرد و ادامه داد: در جشنواره تئاتر ۲۶ کار ارائه شد که در پایان مراحل بازبینی انتخاب آثار توسط هیئت انتخاب شش کار پذیرفته شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار هر ۲۶ گروه متقاضی شرکت در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان که فیلم اجرای عمومی خود را جهت بازبینی به دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تحویل دادند حمایت مالی شدند و از ۶ گروه برتر حمایت ویژه تری صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم نشست هایی در شهرستان های مختلف استان برای احصاء مسائل و مشکلات برگزار کنیم.

پیرسبزی با اشاره به اینکه تلاش می شود جنبه نمایش تئاتر برای عموم فراهم شود، گفت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ها برنامه هایی دارند، ولی متاسفانه با کمبود اعتبار مواجه هستیم؛ ضمن اینکه برای پرداخت رفاهی، اضافه کار و اجرای برنامه ها از نظر مالی مشکلاتی وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از بهترین برنامه ها جهت کمک به فرهنگ و هنر را برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانست و گفت: تلاش می شود این جشنواره در همه شهرستان های استان با همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها برگزار شود.

 
نظرات کاربران