در حال بارگذاری ...

شهدای غریب در قاب تئاتر استان

نمایش «غریب در اسارت» به نویسندگی و کارگردانی رضا رفیعی به پیشنهاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری موسسه هنرهای نمایشی استان کهگیلویه و بویراحمد در اجلاسیه شهدای غریب در سالن شهید جرجانی یاسوج به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در کهگیلویه و بویراحمد: نمایش «غریب در اسارت» به نویسندگی و کارگردانی رضا رفیعی بر اساس طرحی فتاح محمدی از آزادگان استان در راستای دومین کنگره شهدای استان و اجلاسیه شهدای غریب در یاسوج به میزبانی آزادگان سرافراز و فرماندهان دفاع مقدس در روز یکشنبه مورخه 27 خرداد 1403 به روی صحنه رفت.

رضا رفیعی کارگردان نمایش «غریب در اسارت» خلاصه را چنین بیان کرد: این نمایش بیانگر رنج و شکنجه اسرای ایرانی در اردوگاه های عراق و اسرایی که به شهادت رسیدند که به شهدای غریب معروف شدند…

در نمایش «غریب در اسارت» که با حضور آزادگان عزیزی همچون فتاح محمدی، عنایت الله مصطفی پور، جواد تواهه، جلال کناری، عین الله ارجمند، یدالله شاهمرادی و اسماعیل صولت دار و همراهی هنرمندانی از قبل فردین یزدانی اصل، عباسعلی روشنک، مرتضی صالحی مقدم، سید محمد فتحی، حسین یزدانی اصل، مهرانگیز ارجمند، وحید غلامیان، منا رحمت پور و دینا پناهنده بعنوان بازیگر حضور داشتند.

سایر عوامل اجراخوانی نمایش «غریب در اسارت» عبارتند از: پوریا نیک اقبالیان مشاور متن، سید جواد موسوی و سید صالح زینی پور مشاور کارگردان، تدارکات فتانه اعتمادی مقدم، اجرای موسیقی معین معینی و عبدالله نوری، بروشور و پوستر جلال شکیب خواه، عکس پرهام رفیعی، طراحی لباس پروانه شیبانی، همسرایان بابک جمشیدی، صابر صفری زاده، حمید یزدانی اصل، رضوان نعمتی موردراز، مژگان شیبانی و سارا حسن زاده، منشی صحنه طاهره عبدالله پور و تهیه کننده عزیزعلی درفشه
مطالب مرتبط

نمایش «تک تیرانداز» در یاسوج به صحنه رفت

نمایش «تک تیرانداز» در یاسوج به صحنه رفت

نمایش «تک تیرانداز» به نویسندگی و کارگردانی فردین یزدانی اصل به پیشنهاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری موسسه هنرهای نمایشی استان کهگیلویه و بویراحمد در اجلاسیه شهدای آموزش در حسینیه ثارالله یاسوج روز چهارشنبه 30 خرداد1403 به روی صحنه رفت.

|

اجرای عمومی نمایش «دست‌های سرخ» در یاسوج

اجرای عمومی نمایش «دست‌های سرخ» در یاسوج

نمایش «دست‌های سرخ» توسط هنرجویان و هنرمندان آموزشگاه هنرهای نمایشی «وار» با همکاری گروه تئاتر هلیا و موسسه هنرهای نمایشی کهگیلویه و بویراحمد، به مدت هفت شب در یاسوج اجرا شد.

|

در قالب طرح شهید آوینی منتشر شد

فراخوان حمایت از تولیدات فاخر نمایش در استان کهگیلویه و بویراحمد
در قالب طرح شهید آوینی منتشر شد

فراخوان حمایت از تولیدات فاخر نمایش در استان کهگیلویه و بویراحمد

در راستای سیاست های ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر حمایت از تولیدات هنری تحت عنوان «شهید آوینی»، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری موسسه هنرهای نمایشی استان اقدام به تنظیم و انتشار فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی نموده است.

|

همزمان با دهه کرامت برگزار شد

شب‌های فرهنگ رضوی با چاشنی تئاتر صحنه‌ای و خیابانی
همزمان با دهه کرامت برگزار شد

شب‌های فرهنگ رضوی با چاشنی تئاتر صحنه‌ای و خیابانی

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ویژه برنامه دهه کرامت با عنوان شب های فرهنگ و هنر رضوی و محوریت سیاست های جوانی جمعیت در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

|

«شایعات» در گچساران روی صحنه رفت

«شایعات» در گچساران روی صحنه رفت

نمایش «شایعات» از جمله نمایشنامه‌های نیل سایمون است که به کارگردانی رضا علی پور و تهیه کنندگی مهرشاد وفایی تولید گروه تئاتر رها به سرپرستی امیرحسین نوروزی از 19 اردیبهشت ماه 1403 ساعت 20 در تالار فرهنگیان گچساران میزبان علاقمندان به تئاتر هست.

|

نظرات کاربران